Корзина
Контакты
ООО "УКРСТАРЛАЙН ИНКОРПОРЕЙТЕД"
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380959129770
+380986055258
+380934627700
Менеджер
УкраинаДнепропетровская областьНикопольпросп. Трубников, 91, оф.220
Карта

Производство труб на валковых станах

Производство труб на валковых станах

Засіб періодичної прокатки тонкостінних труб із нержавіючих сталей, які включають нагрів трубної заготівки до 200...400°С, й порціонну подачу в осередок деформації і деформацію по діаметру і товщині стінки в калібрі, який утворює руч’ї валків перемін

Засіб періодичної прокатки тонкостінних труб із нержавіючих сталей, які включають нагрів трубної заготівки до 200...400°С, й порціонну подачу в осередок деформації і деформацію по діаметру і товщині стінки в калібрі, який утворює руч’ї валків перемінного січення, на конічній оправці.

Недоліком цього засобу прокатки тонкостінних труб є порушення переривистості і стабільності ведення технологічного процесу прокатки.

При деформації трубної заготівки зворотнім ходом валків на неї діє стискаюче осьове зусилля великої величини, яке приводить до ряду випадків до стикування нагрітих торців заготівок, при цьому торці потовщуються. Це порушує безперервність і стабільність технологічного процесу, зупинка прокатного обладнання, знижується його продуктивність, стійкість калібрів та оправок, збільшується розхід металу.

Розроблені заходи, які гарантують безперервність і стабільність ведення технологічного процесу прокатки тонкостінних труб з нержавіючих марок сталей за рахунок виключення стиковки торців заготівок, при одночасному забезпеченні росту продуктивності стану, стійкості прокатного інструменту та зниження розходу металу.

Це достигається тим, що в засобі періодичної прокатки тонкостінних труб з нержавіючих марок сталей, які включають нагрів трубної заготівки до 300°С, її позиційну подачу в осередок деформації і деформацію по діаметру і товщині стінки в калібрі, який утворює руч’ї валків перемінного січення на конічній оправці, при цьому кожний із кінцевих частин трубної заготівки довжиною, яка складає 24...40 її величини подачі, нагрівають до температури, яка дорівнює 0,3...0,5 її початкової величини.

Вказані параметри визначені опитним шляхом, якщо довжина кінцевих частин заготівок менше 24 її величини подачі і температура їх нагріву менше 0,3 її початкової величини, то спостерігається стиковка торців заготівок. У випадку, якщо довжина кінцевих частин заготівки складає більш 40 її величин подачі і температура їх нагріву більше 0,5 її початкової величини, то передача тепла до них від основної частини заготівок підвищуючи їх температуру до рівня, зникаючих міцність торців. А це призводить до стиковки торців заготівок.

Заходи пояснюються малюнком де показаний засіб періодичної прокатки тонкостінних труб, що включає до себе нагрів топави високої частоти трубну заготівку 1 до 300°С за допомогою індуктора 2, її порціонну подачу в осередок деформації з довжиною l0 і деформацію по діаметру і товщині стінки в калібрі на конічній оправці 4. при цьому кожна з кінцевих частин l1 і l2 трубної заготівки 1 довжиною, яка складає 24...40 її величини подачі, нагрівають до температури, яка дорівнює 0,3...0,5 її початкової величини.

Прокатку тонкостінних труб із нержавіючих марок сталі 12Х18Н10Т на стані ХПТ 55 по маршруту 45х3,2 мм32х1,5 мм здійснюють наступним образом.

Трубну заготівку 1, нагрівають до 300°С за допомогою індуктора 2 і порціями її подають в осередок деформації довжиною l0. при підході кінцевих ділянок до індуктору 2 температуру нагріву знижають до величини рівної (0,3...0,5)·300°С=90...150°С. В такому випадку температуру нагріву знижають до 90°С. Така температура нагріву забезпечує достатньо високі міцні властивості, які дозволяють виключити стиковку із зминання торців при великих осьових зусиллях під час здійснення деформації по діаметру і товщині стінки зворотнім ходом валків. При приближенні кожного з кінцевих ділянок l1 і l2 здійснюється передача тепла від основної її частини до них у результаті температура збільшується до 200°С і більше, цим забезпечується зменшення її міцності до рівня який дозволяє призводити деформацію при збільшених ступенях деформації. Усе це гарантує безперервність і стабільність ведення технологічного процесу прокатки тонкостінних труб завдяки виключенню зминання і стиковки заготівок, забезпечує ріст продуктивності стану на 20...30% і стійкість інструменту на 30...40% і знижується розхід металу на 0,05%.

При використанні засобу варіювали довжиною кінцевих ділянок заготівок і температурою їх нагріву, а також фіксували продуктивність станів. Температуру заготівок контролювали термопарою стрічкового типу, а довжину кінцевих ділянок заготівки за допомогою металевої лінійки.

обработка металлов давлением

Предыдущие статьи